Pasaran: Fast Luar Pesisir

Pasaran: Fast Perkhidmatan Luar Pesisir


THE PERKHIDMATAN PASARAN SELURUH DUNIA LUAR PESISIR

Ferry London

gambaran Keseluruhan

Perahan minyak luar pesisir membentuk hampir satu perempat daripada pengeluaran petroleum di seluruh dunia, dengan lebih daripada platform 20,000 semua saiz dan reka bentuk, kebanyakannya boleh didapati di lima bidang utama: Teluk Mexico, Teluk Parsi, Afrika Barat, Laut Utara dan utama penemuan baru di luar Brazil.

Untuk ini pelantar untuk beroperasi, puluhan ribu pekerja perlu diangkut ke dan dari platform setiap hari, memberi kebangkitan kepada syarikat perkhidmatan luar pesisir moden.

Disebabkan proses perlahan mengangkut krew ini oleh bot, kebanyakan syarikat telah memilih untuk menggunakan helikopter dan bukannya, terutama dengan platform bergerak pernah lebih luar pesisir.

Hari ini, di atas 5 luar pesisir syarikat perkhidmatan akaun untuk hampir $ 3 bilion. (Lihat jadual di sebelah kanan)

pengembangan

Luar pesisir penggerudian adalah cara yang paling kompleks dan mahal mengakses rizab minyak dan gas, terutama apabila ia datang kepada air yang mendalam dan mendalam ultra-aktiviti eksplorasi air.

Kerumitan yang semakin meningkat dan kos usaha itu memerlukan pelaburan modal yang besar, komitmen jangka panjang, kecekapan yang lebih tinggi dan pergantungan yang semakin meningkat pada teknologi untuk mengurangkan ketidaktentuan.

Daya tahan harga minyak yang tinggi mengisi meningkatkan penerokaan dan perbelanjaan pengeluaran oleh pengendali sebagai industri menolak lagi luar pesisir ke dalam air semakin mendalam. Oleh 2020, pengeluaran minyak luar pesisir dijangka ke akaun untuk% 34 output global sehingga dari% 25 dalam 1990.

Kuasa Angin Di Laut

Satu perkembangan yang agak baru-baru ini boleh membuktikan untuk mengembangkan pasaran perkhidmatan luar pesisir: Turbin Angin. Selama bertahun-tahun, turbin angin di laut telah menghasilkan kuantiti besar tenaga elektrik untuk pelbagai besar negara-negara di seluruh dunia.

Satu kajian Universiti Stanford mendapati bahawa meletakkan turbin angin luar Pantai Timur dapat memenuhi permintaan keseluruhan untuk tenaga elektrik dari Florida ke Maine, dicapai oleh ladang angin yang terletak di lokasi strategik terdiri daripada 144,000, 270 kaki tinggi turbin menjana megawatt 5 setiap satu.

Sementara itu, ladang itu materializing pada kadar mempercepatkan seluruh dunia, mewujudkan pasaran baru bagi syarikat luar pesisir yang berminat dalam mengekalkan struktur ini.

Cabaran Alam Sekitar

Walaupun masa depan kelihatan cerah bagi minyak luar pesisir, awan gelap tenun atas ufuk. Pada April 20,2010, Air Deep British Petroleum platform Horizon minyak meletup di Teluk Mexico, membunuh pekerja 11 dan mewujudkan marin terbesar tumpahan minyak tidak sengaja dalam sejarah industri petroleum.

Sebagai sebahagian daripada resolusi tuntutan jenayah dengan kerajaan AS, BP bersetuju untuk membayar $ 4.5 bilion, termasuk $ 1.256 bilion denda jenayah. BP juga menubuhkan sebuah dana $ 20 bilion untuk menangani tuntutan, di mana satu juta telah difailkan oleh 2011 lewat.

Response Rangkaian Global

Salah satu hasil senario ini mimpi buruk telah untuk syarikat minyak utama dan pelbagai kerajaan untuk mewujudkan "Rangkaian Response Global" yang berdedikasi untuk menyediakan minyak tumpahan tebatan pesat dan pembendungan terutamanya melalui penggunaan booms.

Dibiayai terutamanya oleh syarikat-syarikat minyak utama, rangkaian terdiri daripada pelbagai seluruh dunia organisasi yang khusus untuk membendung dan mitigasi:

Laut Alaska Bersih (ACS)

Australia Marin Pusat Tumpahan Minyak (AMOSC)

Bersih Caribbean & Americas (CCA)

ECRC

Laut Tumpahan Response Corporation (MSRC)

Norway Bersih Seas Persatuan (NOFO)

Respons Tumpahan Minyak Limited (OSRL)

Kapal Kapal Pengiring Response Sistem (SERVS)

Barat Kanada Marine Response Corporation

Perkembangan ini telah mewujudkan peluang-peluang baru bagi syarikat-syarikat perkhidmatan luar pesisir, terutamanya mereka yang menghargai alam sekitar.

Snowbound


Oleh kerana bahaya yang wujud dan perbelanjaan dalam memindahkan puluhan ribu pekerja ke dan dari pelantar minyak setiap hari melalui bot perlahan atau helicoptera mahal, syarikat minyak perlu yang lebih cepat, lebih baik, penyelesaian yang lebih murah.

PERKHIDMATAN LUAR PESISIR FAST PASARAN
#SyarikatSmMedLglain-lainhasil
1CHC214689201,260,000,000
2Bristow1411186811919,000,000
3PHI16058190446,000,000
4Seacor804430215,000,000
5RLC89500105,000,000
total472371179312,945,000,000
PERKHIDMATAN LUAR PESISIR FAST: Luar Pesisir Rig Count
rantauinilepaslepaslepas
mingguminggubulantahun
Teluk Mexico113113114116
Amerika Selatan135135138135
Eropah / Med / Laut121121120117
Afrika Barat64666371
Timur Tengah134132130120
Asia / Australia144144144154
Worldwide833832832823
Snowbound

Ingo Wagner / Reuters


Turbin angin luar pesisir menjana sifar pelepasan tenaga mampan di Laut Utara, Jerman, menggunakan satu platform perkhidmatan yang berfungsi sebagai pengubah untuk menghantar elektrik ke tanah besar. Jerman dan Denmark adalah pemimpin dalam industri angin luar pesisir.

Snowbound
Snowbound