Pasaran: Feri Cepat

Pasaran: Feri Fast


THE WORLDWIDE FERRY MARKET

Ferry London

gambaran Keseluruhan

Pasaran feri masih hampir terikat dengan industri penerbangan dalam bilangan penumpang yang dibawa setiap tahun, kira-kira 2.2 bilion setiap satu. Pasaran feri global dalam 2012 dianggarkan bernilai lebih $ 15 bilion, dengan pengendali utama, iaitu $ 14.2 bilion.

kos purata boleh berbeza-beza secara meluas, dengan Washington State Ferries melaporkan kos $ 10.08 setiap penumpang manakala purata di seluruh dunia beregu bahawa pada $ 20.51.

Akhirnya, bilangan yang semakin meningkat-penumpang ini telah diklasifikasikan sebagai Walk Ons - penumpang yang tanpa kenderaan. Pada masa ini, mereka terdiri daripada hampir 30% daripada pasaran dunia.

The Global Ferry Fleet

Seperti Januari 1, 2012, armada terdiri daripada kapal 1,183 saiz dan keupayaan pelbagai. Satu perbezaan utama dalam keupayaan boleh didapati dalam sama ada kapal membawa kedua-dua penumpang dan kenderaan yang bertentangan kepada penumpang sahaja, yang kita menamakan sebagai Ons Walk (WO):

Walk On Hanya Vessels

Cenderung untuk menjadi lebih kecil, perjalanan pendek laluan, tidak mempunyai katil dan menjalankan tiada kenderaan.

Kapal penumpang / Kenderaan (RoRo Vessels)

Cenderung untuk menjadi lebih besar, perjalanan jarak yang lebih panjang, sering mempunyai katil dan membawa kereta, lori dan bas.

Secara umumnya, laluan yang lebih pendek lebih cepat berkembang dalam permintaan manakala laluan lebih panjang adalah merosot, terutamanya dalam masa transit yang dua kali ganda.

penuaan armada

Di Amerika Syarikat, lebih 100 juta penumpang setahun mengambil feri terletak di 38 negeri yang berbeza, kebanyakannya perjalanan ke tempat kerja dan belakang. Dalam banyak kes, mungkin tiada cara praktikal yang lain untuk sampai ke sana. Malangnya, dua puluh peratus daripada feri ini adalah berumur lebih daripada 40 tahun. Satu lagi lima peratus lebih 60.

Di seluruh dunia, umur purata armada global 23.6 tahun, dengan Amerika Utara kedua hanya ke Teluk Parsi dalam saluran perlu diganti (seperti yang dapat dilihat di sebelah kanan).

Selain takut mogok pertengahan laluan, kapal yang lebih tua, seperti autos yang lebih tua, memerlukan lebih banyak penyelenggaraan dan sering memerlukan sukar jika tidak mustahil untuk mencari bahagian-bahagian, memandu sehingga perbelanjaan operasi semasa memandu ke bawah keuntungan.

Transit Times vs Pencemaran>

Dengan hampir armada feri seluruh dunia terpaksa bertukar dari bahan api sulfur rendah untuk diesel kerana usaha IMO untuk membendung pencemaran, pilihan untuk pengendali kini merupakan salah satu menaikkan tambang atau mengurangkan kelajuan transit separuh. Walaupun purata kelajuan operasi hanya 11mph untuk memulakan dengan, kebanyakan syarikat memilih untuk mengurangkan ini dengan separuh (5.5 mph), dua kali ganda masa transit untuk penumpang dan pelancong.

The Fast Segmen Ferry

Ferry Fast

Dengan 1,762 feri kelajuan tinggi dalam perkhidmatan, 1,579 daripada mereka membawa berjalan di atas penumpang sahaja. Berjalan di atas kapal cenderung untuk terutamanya berkhidmat sebagai perkhidmatan ulang-alik di bandar-bandar besar, di sungai, dalam operasi pantai ditanda oleh infrastruktur kurang dan untuk bersiar-siar.

Malangnya, Shippax, pihak berkuasa dunia di pasaran feri dan pelayaran, menyatakan bahawa ia telah menjadi mustahil untuk menentukan jumlah sebenar pengangkutan penumpang sahaja, tetapi tuntutan, "Ia adalah adil untuk mengatakan bahawa feri cepat membawa agak sebahagian besar daripada jumlah penumpang ke atas perkhidmatan pengangkutan ulang-alik di mana ia digunakan. "

Laporan itu menambah, "feri cepat adalah pertama-tamanya sebaik-baiknya sesuai untuk penumpang tanpa kereta mereka." Ia juga menambah bahawa, tidak seperti tradisional feri, helikopter dan syarikat penerbangan perniagaan, feri berkelajuan tinggi tidak mempunyai nyawa hilang dalam 2010.

FAST FERRY MARKET: The High Speed ​​Fleet
JeniskapalUmurkatilkereta
katamaran94516297,75647,613
Hyrdofoils3283044,3730
hoverkraf30253,4490
Monohulls3001886,6507,043
SES752513,872368
Trimarans352,978595
petak2167770
Tidak diketahui79219,2970
total1,762156459,15255,619
FAST FERRY MARKET: Kelajuan tinggi Kecekapan Bahan Api
modspdCapMPHBahan Api (Hr)MPGMpg Pax
monohull Saya<25kn1,00014.41520.0995
monohull II<25kn30018250.72216
<25kn40014300.47187
Catamaran> 25kn400281970.1457
> 25kn300391400.2884
> 25kn300341250.2782
> 25kn199301000.3060
Hoverkraf> 35kn18045900.5090
hidrofoil> 35kn7540401.0075
Bas bandar~ 45mph5040104.00200
Auto~ 45mph2401.526.6753

pengembangan

Walaupun terdapat beberapa jenis feri "kelajuan tinggi" di pasaran, hanya segmen catamaran yang telah berkembang, pergi dari kapal 700 dalam 2000 untuk 945 dalam 2012. Jumlah langkah kapasiti semasa 213,419 penumpang dan kereta 11,356.

Pencemaran Ferry


Dengan hampir armada feri seluruh dunia terpaksa bertukar dari bahan api sulfur rendah untuk diesel kerana usaha IMO untuk membendung pencemaran, dilema untuk operator sekarang adalah untuk menaikkan tambang atau mengurangkan kelajuan transit separuh.

WORLDWIDE FERRY MARKET 2010
Feri WORLDWIDEWALK-ON SEGMEN
Pelabuhan global1,500pelabuhan1,500
penumpang2,052,073,171penumpang574,580,488
hasil15,424,836,479hasil4,318,954,214
GLOBAL FERRY MARKET: Perbandingan Ferry 2010
JenisSyarikat penerbanganFeri
Pax2,518,852,6472,056,062,948
kereta0251,497,554
trak036,778,316
bas0705,160
GLOBAL MARKET FERRY: Mengikut Kawasan
rantaukapalUmur
Baltic20816
laut Utara12214
Mediterranean36722
Amerika Utara10530
Amerika Selatan1027
Teluk Parsi2633
Jepun11015
Asia Tenggara20427
Pasifik1620
lain-lain1532
Jumlah1,18323.6
PASARAN GLOBAL FERRY
SyarikatHasil (USD)pekerja
Acciona Transmed603,240,0001,000
Alaska Marine Highways47,700,000
Anek Lines321,552,0001,800
Atlanticoline3,960,00062
Attica Holdings325,776,0001,100
Balearia295,680,0001,000
BC Ferries711,744,0004,500
Brittany Feri488,268,0002,529
Calmar172,788,000366
Line Warna780,648,0002,600
Comanav Feri184,800,0001,374
Corsica Feri331,320,0001,350
Gotland Destinasi176,088,000
DFDS Kumpulan2,059,860,0005,096
Eckerö inc Berka310,068,0001,152
Faergen145,596,000650
Finnlines798,864,0002,041
Fjordl507,276,0002,183
Gotland Rederi AB267,300,000415
Interislander116,424,000610
Ireland Continental360,756,000322
Minoan Lines255,024,000
Mols Linien88,836,000351
Nel Lines0
P & O Ferries03,426
Polferries52,800,000502
Scandlines806,520,0002,200
Spirit of Tasmania178,728,000439
Stena Line1,430,880,0005,757
Tallink1,198,560,0006,866
TT Line196,284,000639
Line Viking665,676,0003,060
Washington Feri Negeri320,000,000
total14,203,016,000
53,390
PASARAN GLOBAL FERRY: # Laluan Oleh Jarak
pendeksederhanaPanjangJumlah
Jumlah5832992821,164
Jumlah GT2,982,9975,092,4185,974,20314,049,618
Purata GT5,11717,03121,18512,070
Jumlah Pax451,716344,494324,5211,120,731
Purata Pax7751,1521,151963
Katil Jumlahn / a134,188179,733313,921
Purata Katiln / a449637270
Kereta Jumlah78,66485,57097,293261,527
Purata Kereta135286345225
Lanem Jumlah172,319313,519356,584842,422
Purata Lanem2961,0491,264724
Umur purata22222122
FERI PASARAN FAST: Operator High Speed ​​utama
operatorkeretakapal
Tirrenia1,9965
Acciona Transmediterranea1,3366
Stena Line1,1104
Istanbul Deniz Otobusteri1,0386
Balearia9726
Fred Olsen9524
Seaways Hellenic7304
Conferrys6183
Buquebus6135
Abu Dhabi Mar6063
Condor Feri6003
FRS Iberia5975
BornholmerFAERGEN5432
FERI PASARAN FAST: High Speed ​​Mengikut Kawasan
 
rantaukapalkeretaPaxMempercepatkanUmur
Mediterranean7011,66053,77936.212
Teluk Parsi272,10614,36834.98
Baltic181,8008,07534.99
laut Utara172,98913,09637.013
Amerika Selatan142,22010,55837.812
Asia Tenggara97376,38838.39
Amerika Utara89893,89434.56
Pasifik64183,49535.211
Jepun45591,91035.611
lain-lain22611,31139.011